Դեկտեմբերի 23-ին խորհրդարանը շարունակել է արտահերթ նստաշրջանի աշխատանքը: Պատգամավորները քվեարկությամբ առաջին ընթերցմամբ ընդունել են «Պետական տուրքի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը, վավերացրել 2016 թվականի նոյեմբերի 30-ին ստորագրված ՀՀ կառավարության եւ Զարգացման ֆրանսիական գործակալության միջեւ թիվ CAM 1007 01 D, Հայաստանի Հանրապետության եւ Ասիական զարգացման բանկի միջեւ 2016 թվականի նոյեմբերի 11-ին ստորագրված «Ենթակառուցվածքների կայունության աջակցության ծրագիր. երկրորդ փուլ (ընթացիկ գործառնություններ)» եւ Հայաստանի Հանրապետության եւ Վերակառուցման եւ զարգացման միջազգային բանկի միջեւ 2016 թ. դեկտեմբերի 9-ին ստորագրված «Զարգացման քաղաքականության չորրորդ վարկ» վարկային համաձայնագրերը:
Այնուհետեւ պատգամավորները երկրորդ ընթերցմամբ եւ ամբողջությամբ ընդունելու համար քննարկել են «Պետական տուրքի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը, որը ներկայացրել է ՀՀ ֆինանսների նախարարի տեղակալ Կարեն Թամազյանը: Նշվել է, որ ներկայացված առաջարկները վերաբերել են ոչ թե բուն օրենքի նախագծին, այլ ոլորտում իրականացվող քաղաքականությանը, որոնք հաշվի կառնվեն կառավարության կողմից հետագա քաղաքականությունը մշակելիս:
Խորհրդարանը քվեարկությամբ ընդունել է քննարկված օրենքի նախագիծը եւ ավարտել արտահերթ նստաշրջանի աշխատանքը:

On December 23, the parliament continued the work of the extraordinary session. The deputies by voting in the first reading the draft law on Amending the RA law on State Duty, ratified the loan agreement N CAM 1007 01 D signed between the RA Government and the French Development Agency on November 30, 2016, the loan agreement Stability Support Programme of Substructures: Second Phase (current functions) signed on November 11, 2016 between the Republic of Armenia and the Asian Development Bank and the loan agreement Fourth Loan of Development Policy signed between the Republic of Armenia and the International Bank for Reconstruction and Development signed on December 9, 2016.
Afterwards the deputies debated in the second reading for completely passing the draft law on Amending the RA law on State Duty, which the RA Deputy Minister of Finance Karen Tamazyan presented.
The parliament by voting passed the debated draft law and ended the work of the extraordinary session.